HoryZonty Festivalové reprízy – No.2

Milí priatelia HoryZontov. Vzhľadom k veľkému záujmu o niektoré filmy, premietnuté v rámci festivalového programu, rozhodli sme sa pripraviť pre vás sériu filmových repríz. Premietanie sa uskutoční v pondelok 11. februára 2019 o 18:00 v Gastro+ na SADke.

Premietneme vám 4 filmy:

Reel Rock 12 Break on Through / Magická hranica/ (25 min.)
V profesionálnom modernom lezení je 5.15/XI+ vrchol stupnice náročnosti, stupeň, ktorý dosiahlo len pár mužov a nikdy žiadna žena. Margo Hayes, málo známe 19-ročnédievča z mesta Boulder v Koloráde, je odhodlaná to zmeniť. Aby bola bližšie k najťažším lezeckým cestám, presťahovala sa do Európy s cieľom uspieť vo dvoch ikonických cestách obtiažnosti 5.15/XI+.

Volanie diaľok (40 min.)
Cesta hrdinov SNP je najznámejšia diaľková turistická trasa na Slovensku vedúca od Dukly až na Devín. Je výzvou pre mnohých bláznov, čudákov a dobrodruhov. Meria 765 kilometrov a podľa značkového času jej prechod trvá 224 hodín nepretržitého kráčania. Celkové prevýšenie na tejto trase dosahuje 31 000 výškových metrov. Bežne prechod esenpéčky turisticky trvá od 20 do 30 dní. Zdolať ju v rozpätí 7 až 9 dní, je poriadna výzva, aká sa nevidí každý deň.

Imagination: Tom Wallisch / Fantázia: Tom Wallisch / (5 min.)
Boli ste tým malým dieťaťom sediacim v aute svojich rodičov a priali ste si byť niekde inde? Predstavujete si lyžiara jazdiaceho popri ceste ovládajúceho saltá a zoskoky zo striech, zosuvy po zábradlí a obrovské skoky. Čo ak sa vaša fantázia stane skutočnosťou?

Teória šťastia podľa Rybanského (36 min.)
Bývalý lezec, starý horal Ľubo Rybanský sa ešte aspoň raz v živote chce ísť pozrieť na mohutnú stenu bývalého lomu na Vtáčniku, kde so svojim spolulezcom Rudom Pravdom v 70. rokoch písal históriu horolezeckých prvovýstupov. Sklamanie, že súčasní tvorcovia sprievodnej tabule, ktorá je umiestnená pod stenou, na nich akosi pozabudli, vystrieda radosť zo stretnutia s mladým lezcom Petrom Kuricom, ktorý lezie práve ich legendárnu cestu “Dračí Kút”. Poetický filmový príbeh o kontraste a vzájomnom pochopení generácií, o tom ako vznikol prvovýstup Dračí kút, aj o poézii lezenia. Na pamiatku skvelému človeku.

Vidíme sa 11.2. o 18:00 na u nás na SADke. (adresa)
Táto stránka využíva cookies.Súhlasím