HoryZonty Festivalové reprízy – No.3

Viete, ako si spríjemniť začiatok pracovného týždňa? Predsa na premietaní dobrodružných filmových repríz festivalu Horyzonty. Vidíme sa v pondelok 11.3. o 19:00 na SADke. (adresa).
Premierneme vám 4 filmy:

Reel Rock 12 Above the Sea / Nad morom/ (17 min.)
Horolezec Chris Sharma je najväčším expertom na "deep water soloing" - lezenie bez lana nad morom. Desať rokov po jeho výstupe na majestátny Es Pontas, ktorý ovplyvnil celú generáciu lezcov, sa Chris vracia do stredozemia na ostrov Malorka.

Frozen Road / Zamrznutá cesta/ (24 min.)

Natočený a upravený počas bicyklovania okolo sveta - tento krátky film mapuje môj zimný výlet na Arktických ostrovoch (Kanada), ktorým som zakončil moju bicyklovú túru smerom hore americkým kontinentom. Presvedčený tvrdeniami Jacka Londona o tom, že "každý muž, ktorý je naozaj mužom, vie cestovať sám" som hľadal dobrodružstvo v úplnej samote. Zistil som, že trpká realita cestovania v takomto hrozivom prostredí nemala s mojimi romantickými predstavami o tomto ostrove nič spoločné. Film ukazuje môj sólový výlet, je odrazom mojich želaní, strachu a frustrácie, lebo toto všetko som zažíval počas jazdy cez neľútostnú prázdnotu sveta, ktorá sa nazýva "poslednou veľkou divočinou".

Backcountry Skating Alaska / Korčuľovanie na Aljaške/ (3 min.)

Korčuľovanie vo voľnej prírode Aljašky vykonávané na rieke, jazere, ľadovcovej lagúne, či vo vnútri ľadovej jaskyne.

Matsés/ (45 min.)

Dobrodružná cesta na peruánsko-brazilskou hranici až do nitra Amazonie ke kmeni Matsés čelícímu tlaku civilizace a těžařských společností. 3 cestovatelé, kteří si nakonec z expedice odnesou mnohem víc než jen zážitky.

Cena vstupenky je 2 eurá. V cene je zahrnuté aj drobné občerstvenie. Tešíme sa na vašu návštevu.

Táto stránka využíva cookies.Súhlasím