Príďte zažiť dobrodružstvo z filmového plátna

Príďte zažiť dobrodružstvo z filmového plátna. Pozývame vás na festivalové reprízy HORYZONTOV v pondelok 14.1. o 18:00 u nás na SADke (adresa).

Premietneme vám 4 filmy:

The Last Honey Hunter / Posledný zberač medu/ (36 min.)
Dokument o posledných členoch prežívajúcich kultúr, ktorí zberajú divoký halucinogénny med z džungľových útesov hlboko v odľahlých údoliach východného Nepálu. Film sleduje Maule Dhan Kulung - posledného muža v Saadi, ktorý ovláda staroveké umenie zberu - na jeho poslednej výprave na útesy. Ako mladý muž mal kedysi sen, v ktorom mu lesní duchovia nazývaní Rangkemi sľúbili bezpečnú cestu za zberom lukratívneho medu. Teraz, pred blížiacou sa sedemdesiatkou, už nie je schopný samostatného zberu a nikto iný v Saadi už tento sen nesníva.

RJ Ripper (19 min.)
Rajesh Magad, vyrastajúci v Kathmandú, je od detských čias posadnutý bicyklami.. Kým ostatné decká študovali, on sníval o plánovaní a dizajnovaní bicyklov. Pre syna stavebného robotníka a ženy v domácnosti nebolo jednoduché sa k bicyklu dostať. Predsa len sa mu jeden neohrabaný Frankenstein horský bicykel podarilo zostrojiť. Začal pretekať a jeho odhodlanie a surový talent ho priviedli k práci vodcu na horských bicykloch. A to bola cesta k profesionálnemu jazdeniu. Súčasný nepálsky národný šampión je dôkazom toho, že sa oplatí držať sa svojej vášne, nehľadiac nato, ako neuskutočniteľne vyzerá.

In Perpetual Motion / V premanetnom pohybe/ (5 min.)
Chápanie umelcových motívov je veľmi zložité, keďže každý umelec je motivovaný iným spôsobom. Toto je príbeh Krystle Wright a jej tvorby dobrodružnej fotografky. Takáto profesia nie je definovaná jediným záberom, je to proces, ktorý je ako dobrodružná cesta, ktorá vášnivo pohlcuje celý životný štýl a je často kľúčovým elementom v tom, ako je fotograf prepojený so svetom.

Dugout (40 min.)
Ľudstvo používa dugout kanoe (kanoe vydlabané z dutiny kmeňa stromu) viac ako osem tisíc rokov. To však neznamená, že jeho zostrojenie je ľahké. Angličania Benjamin Sadd a James Trudle sa o tom presvedčili na ceste ekvádorskou Amazonkou, kde žili s domorodou komunitou, učili sa ako stavať kanoe a vydali sa s ním na cestu dolu riekou.

Tešíme sa na vás!
Táto stránka využíva cookies.Súhlasím