Radujme sa, veselme sa: Gastro+ fašiangy

Bujará zábava, fašiangové sprievody, uvoľnené spoločenské konvencie, bláznivé masky, vôňa zabíjačkových špecialít a smažených šišiek, sýte jedlá a sladké pokušenia...

Korene fašiangových zvykov siahajú do dávnej minulosti slovanských pohanských rituálov. Fašiangy boli odjakživa symbolom radosti, veselosti a hojnosti. Sú v podstate obdobím prechodu od zimy k jari. Fašiangy (mjasopust) je obdobie od Troch králov až do polnoci pred škaredou – Popolcovou stredou. Nasleduje 40 dňový pôst (zavedený až koncom 4. storočia kresťanskou cirkvou) až do Veľkého piatku. Zvyky a obrady fašiangového obdobia symbolizovali činnosti na zabezpečenie úrody a plodnosti.

My sme si pre vás na oslavu Fašiangov pripravili špeciálne menu. V stredu sa môžete tešiť na špecialitu týždňa - fritule (chorvátske šišky) s makovou omáčkou poďla receptu od Razije Trnačević, známej aj pod menom Sweet affairs. Razija je veľmi šikovná cukrárka, ktorej skúsenosti siahajú do roku 2014. Vtedy prvýkrát privoňala k pečeniu pri práci v kaviarničke. Každú stredu a pondelok piekli čerstvé koláčiky a tortičky. Keď Razija zbadala jednu z cukrárok - Gabiku - ako stojí medzi dverami držiac obrovskú misu cukroviniek, pochopila, že to je jej budúcnosť. Ešte ju v tom utvrdil aj čokoladový cheesecake, ktorý vtedy ochutnala. To bol začiatok jej sladkého cukrárskeho života. Z pečenia sa stal každodenný rituál. V roku 2016 sa zúčastnila show Masterchef. Po skončení začala s partnerom makať na sladkom biznise a vybavovať všetky potrebné doklady. Výrobničku otvorili v roku 2016 a fungujú do dnes. Práce im pribúda a my sa tešíme, že nás svojim umením poteší aj na SADke.

 

Okrem jedla sme si ako fašiangový darček pripravili prekvapenie aj pre naše kuchárky a pre blízkych priateľov. Do Trenčína príde špeciálny hosť - Razija Trnačevič, ktorá pre nás povedie kurz výroby sladkých dobrôt. V prípade záujmu nás kontaktuje buď správou na našej Facebook stránke alebo telefonicky na 0905387288.

Tak teda dobrú chuť a veselé fašiangy!

Táto stránka využíva cookies.Súhlasím