Za všetkým hľadaj ženu...:)

Evka a Silvika stoja za spoločnosťou Gastro+. Kto ich pozná vie, že sú ako jing a jang. Sú síce odlišné, ale navzájom sa veľmi dopĺňajú. Možno preto im to spolu tak klape :)

Evka, prečo si sa rozhodla založiť spoločnosť G+?
E: Odpoviem na trošku upravenú otázku, prečo som si vybrala spoločnosť G+, pretože príbeh G+začal už pred 20 rokmi. Pred viac ako troma rokmi som bola nútená vybrať si akým smerom budem pokračovať ďalej. Buď pokračovať v gastro biznise v spoločnosti, ktorá mala jednoznačné zameranie a zaručený odbyt alebo sa vydať smerom neistým ale s možnosťou výberu vlastnej cesty. V tomto rozhodnutí ma významne podporila Silvika. Naše sny o podnikaní v tejto oblasti boli rovnaké, obe sme túžili vybudovať spoločnosť, ktorá bude poskytovať originálne služby a bude taká „naša“ – nielen ako majetok ale s našimi predstavami o tom ako budú naše prevádzky vyzerať, ako budeme naše služby poskytovať a ako budeme s našimi zákazníkmi komunikovať.

Silvika, ty si do podnikania s gastronómiou vstúpila neskôr. Čo ťa k tomu motivovalo?
S: Motivovala ma Evka, jej zápal pre prácu a nové veci. A bola to hlavne zmena, ktorú som chcela urobiť už dávnejšie v mojej pracovnej oblasti, len som nevedela konkrétne, ktorým smerom mám ísť. Nakoniec ma stretnutia s Evkou a rozhovory o spoločných problémoch, kam sa uberať ďalej, nasmerovali ku gastronómii.

Čo vás vo vašej práci najviac baví?
E: Mňa osobne veľmi baví kreativita, ktorú mi táto práca poskytuje. Nielen kreativita gastronomická, ale aj kreativita súvisiaca s cateringom – keď nám dá zákazník voľnú ruku a verí nám, že niečo zaujímavé a pútavé vymyslíme a v neposlednej rade kreativita spojená s konečným vizuálom a dizajnom našej prevádzky a akcií, ktoré pripravujeme vždy s plným nasadením. Baví ma práca s našim mladým kreatívnym tímom, ktorý nám zastrešuje náš vizuál a s tým súvisiaci dizajn – je to neuveriteľný a nevyčerpateľný zdroj nápadov a inšpirácii, ktorý tak veľmi potrebujeme k našej každodennej práci.
S: Mám rada jej rôznorodosť. Prácu v kancelárii výborne dopĺňa kreativita, ktorú môžeme využívať pri práci v cateringu.

A naopak, podnikanie či práca s ľuďmi nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, čo je pre vás najťažšie?
E: Ťažké je presvedčiť našich nových zákazníkov, aby nám plne dôverovali, že ich spokojnosť je skutočne našim cieľom. A taktiež presvedčiť našich ľudí vo firme, aby nám plne dôverovali, že vieme čo máme doma, že sú to skutoční odborníci, ktorí vedia zvládnuť aj náročné výzvy 😊
S: Hovoriť nepríjemné veci.

Vybavíte si najkrajšiu spomienku, ktorá sa viaže k vašej práci?
E: Je ťažké vybrať najkrajšiu. Máme veľa krásnych okamihov. Od jednoduchých poznámok u nás na SADke, že dnes bol ten obed fakt dobrý a že „aké je to tu dnes pekné“ až po silné okamihy na festivale Pohoda a Grape, keď nás v Artist village pochvália domáci aj svetoví umelci, že jedlo bolo skvelé a o rok sa na nás tešia opäť. Najkrajšou odmenou je každá pochvala a to je aj náš hnací motor, aby sme skúšali nové veci a posúvali sa neustále ďalej.
S: Vyjadrenie pochvaly a spokojnosť od našich zákazníkov.

Aké jedlo máte najradšej?
E: Ja mám najradšej naše zeleninové jedlá, všetky novinky, ktoré naše dievčatá v kuchyni skúšajú a vymýšľajú.
S: Plnená paprika, šúlance..Naposledy mi veľmi chutil aj pečený losos na batátovom pyré so smotanovou citrónovou omáčkou.

Práca vás často zaberá aj víkendy. Keď však máte voľno, čo najradšej robíte?
E: Najlepším relaxom pre mňa je rekrečný šport aby som sa udržala v kondícii a vládala držať krok s našimi dievčatami v práci a mladými posilami. Našim spoločným koníčkom so Silvikou je cestovanie. Rady cestujeme a hľadáme nové inšpirácie a nápady, bez ktorých sa tento náš spoločný biznis nezaobíde.
S: Áno, spoločný koníček je cestovanie a tiež fotenie. Pre mňa je relax aj práca v záhrade, chodenie na turistiku, jogu a voľný čas rada preleňoším aj s knihou v ruke.
Táto stránka využíva cookies.Súhlasím